HULAJNOGA ELEKTRYCZNA – CZY WARTO KUPIĆ?

Hulajnogi elektryczne to coraz popularniejszy środek transportu. Warto więc zadać sobie pytanie, co się bardziej opłaca: kupić taką hulajnogę na własność czy też korzystać z miejskiej wypożyczalni? To właśnie na to pytanie postaramy się dziś znaleźć odpowiedź.

KUPOWANA HULAJNOGA ELEKTRYCZNA

Sprawa dotycząca powyższego zagadnienia jest, wbrew pozorom, znacznie bardziej skomplikowana, ponieważ nie chodzi jedynie o kwestie finansowe. Zakładając, że stać nas na nową hulajnogę elektryczną, której zakup umożliwi nam profesjonalny sklep z hulajnogami, przejdźmy do innych, mniej banalnych, zagadnień. Przede wszystkim hulajnogi wypożyczane mogą nas ograniczać. Do wyboru mamy zwykle kilka typowych miejskich modeli o określonej, z góry narzuconej prędkości i zasięgu jazdy. Nieudostępniane w wypożyczalniach modele, za to sprzedawane w sklepach, mogą poruszać się nawet do 60km/h, tymczasem modele z wypożyczalni mają ograniczenie do 25km/h.

Wybierając hulajnogę dla siebie, możemy ją ponadto spersonalizować, na przykład dopasować kółka – wybrać małe, miejskie, lub grubsze, terenowe. Pompowane bądź piankowe. Kupując hulajnogę, możemy dostosować ją do własnych potrzeb. Z hulajnogami miejskimi, wypożyczanymi, tak zwanymi „lime'ami” jest to niemożliwe.

HULAJNOGA ELEKTRYCZNA LIME

Czasem jednak nie posiadamy takich preferencji; poruszamy się, na przykład do pracy, co dziennie określoną, tą samą drogą, która znajduje się w zasięgu działania miejskich hulajnóg elektrycznych. Zdecydowanie lepiej jest wtedy skorzystać z nich niż nie – nie zawsze będziemy mieć ochotę na spacer. W przypadku hulajnóg miejskich łatwiej również o serwis.

Kiedy coś się stanie, na przykład pęknie nam dętka, hulajnoga elenktyczna kupowana na własność zmusza nad do samodzielnej naprawy bądź skorzystania z usług serwisu, natomiast o hulajnogę miejską troszczy się zewnętrzna firma. Podobnie wygląda kwestia ładowania – hulajnogę własną ładujemy w gniazdku nawet kilka godzin dziennie, natomiast miejską dostajemy naładowaną, a oddajemy – pustą.

ILE KOSZTUJE HULAJNOGA ELEKTRYCZNA?

I w końcu cena – ta błaha sprawa, którą zostawiliśmy sobie na koniec i która przeważa w końcowym porównaniu. Koszt godzinnej jazdy hulajnogą miejską (zakładając półgodzinny wyjazd do pracy i półgodzinny powrót z niej) to koszt około 30 złotych dziennie, co w skali roku daje aż 8 tysięcy! Za ten koszt bez problemu nabędziemy profesjonalną hulajnogę na własność i jeszcze zostanie nam całkiem sporo reszty. Choć wszystko tak naprawdę zależy od częstotliwości naszej jazdy i indywidualnych potrzeb.